Vše pro mobilní telefony
Kontakt

ProMobily.cz

Naše zákaznická linka:

+420 777 666 323
Po - Pá  9 - 17 hod

Naše poslední recenze:
27.01.2022
Hodnocení: 5 / 5
Bez připomínek
27.01.2022
Hodnocení: 5 / 5
Doporucuji! Bezproblemova komunikace, dodani rychlosti blesku, velky vyber :-)
27.01.2022
Hodnocení: 5 / 5
Vždy bylo vše v pořádku
26.01.2022
Hodnocení: 4.5 / 5
Dle mých zkušeností doporučuji nejenom známým
Ukázat všechny recenze

10 mýtů o mobilním příslušenství.

Znáte je?

 

Silnější nabíječka mi poškodí mobil.

Tak toho se nebojte. Váš telefon není žádný nenažranec. Vezme si jen tolik, kolik potřebuje - ne vše, co mu nabízí nabíječka. Tedy, pokud váš mobil snese dobíjecí proud maximálně 2A a vy připojíte 3A nabíječku, proudí do telefonu max 2A – ne více.

Závěr pro vás: silnější nabíječka zkrátí dobu nabíjení, a telefonu nijak neublíží.

 

I slabší powerbanka mi alespoň jednou nabije telefon.

Nenabije. Zato vy budete mít chuť nabít té zpropadené powerbance, která nefungovala přesně v ten moment, kdy jste ji nejvíce potřebovali. Proto zapomeňte na všechny ty roztomilé malé powerbanky a snažte se vybrat tak silnou, jakou vaše ctěná ruka unese. Fakt. Jinak s sebou nosíte jen ťuťu ňuňu ozdobu k ničemu.

A ještě dobrá rada od nás: externí nabíječky (powerbanky) nabízí mnoho firem a udávaná hodnota kapacity nemusí odpovídat realitě – tzn. nechte si rezervu, protože spousta energie (cca. 30%) se ztratí po cestě. Co z toho plyne? Powerbanka o síle 3000mA vám baterii o kapacitě 2800mA nedobije plně ani jednou.   

Pokud chcete tip, jak vybrat tu nejlepší powerbanku pro Vás, podívejte se na náš článek, dole pod seznamem produktů.

Nechcete ztrácet čas studováním? Sázkou na jistotu je tato powerbanka: Remax Proda 20000mAh

 

Tvrzené ochranné sklo kazí obraz na mobilu

Máte obavy, že vaše legendární fotky z dovolené budou po nalepení ochranného skla vypadat jako obrazy Salavdora Dalího? Žádný strach. Ochranné sklo obraz mobilu nijak nedeformuje a ani trénované oko nepozná rozdíl v obraze s ochranným sklem a bez ochranného skla.

 

Přes tvrzené sklo reaguje mobil hůř na dotyk

Myslíte, že po nalepení tvrzeného skla se z vás stane datel úporně bubnující do displeje? Nebude tomu tak. Ochranná skla mají skvělou vlastnost, a tou je oleofobní úprava povrchu. Díky této vrstvě je sklo příjemné na dotyk a dobře snímá povrchové napětí prstu. Tentokrát si ale dovolíme jedno drobné ALE a tím jsou ta 3D ochranná skla, která nejsou celoplošně lepená,  skla na moderní telefony se zakulacenými boky. Tam si, pravda, trošku zadatlujete  a proto tento typ 3D ochranných skel spíše nedoporučujeme.

Podívejte se na naši nabídku ochranných skel a na video, jak sklo správně nalepit.

 

Knížkové pouzdro mi ochrání mobil před rozbitím

Knížková pouzdra jsou u nás jedny z nejoblíbenějších. Jsou pevná, masivnější než tenké silikonové kryty, a působí elegantně. Ale také – klamou tělem. Skoro denně nás navštíví nějaký zákazník s rozbitým dotykem na mobilu v knížkovém pouzdru. Jak to? Jednoduše. Mobil nejčastěji padá, když ho používáme. Telefonujeme, píšeme zprávu, hrajeme pokemony.. A to je přesně ten moment, kdy je knížkové pouzdro otevřené. A při pádu na tvrdý povrch dopadá rovnou na displej. Proto – určitě nezapomínejte na tvrzené ochranné sklo i v případě, že máte masivní knížkové pouzdro. Ušetří vám to i několik tisíc korun za novou přední část telefonu.

 

Ultratenké pouzdro chrání mobil stejně jako ty ostatní

Bohužel, přátelé. Ultratenká silikonová (TPU) pouzdra mají své výhody. Na mobilu nejsou téměř vidět, mobil s nimi tolik neklouže v ruce a nezvyšují tloušťku a šířku telefonu. Jenže, běda, jak vám mobil spadne z výšky na tvrdý povrch. Ultratenké pouzdro se snadno probije (zejména na rozích) a mobil se poškodí. Sice mnohem méně, než úplně bez pouzdra. Ale takovou ochranu jako silnější značková pouzdra prostě neposkytnou.

 

Na značce paměťovky nezáleží

Paměťová karta jako paměťová karta. Na značce nezáleží, a kdyby něco, tak je dva roky v záruce.  Patříte k těmto „salámistům“ a levnější neznačková karta v mobilu vás nechává klidným? Pokud máte nervy jako ze železa a jen tak něco vás nerozhází, tak prosím. Ale všem ostatním, pro které jsou fotografie jejich dětí, narozenin, Vánoc a všech těch dalších jedinečných okamžiků důležité, tyto karty nedoporučujeme. Než nenávratně přijít o všechna svá data, fotky, hudbu a videa – raději do karty investovat o sto korun více a být v klidu.

A jaké paměťové karty jsou nelepší? My doporučujeme Kingston. Je to vyzkoušená značka, kterou prodáváme neustále a nemáme žádné problémy s reklamacemi. A jestli nevíte, jak velkou a rychlou paměťovou kartu vybrat, podívejte se na náš návod a doporučení.

 

Baterii je potřeba nejdřív naformátovat

Pro mladší ročníky asi vtipná poznámka. Ale milé děti, vy si totiž nepamatujete Siemensy C25 ani Motoroly d160, to jsme formátovali jako diví. Spočívalo to v tom, že se mobil nejprve musel třikrát vybít úplně „do mrtva“ a pak naplno nabít. Stejně tak se nesměl mobil nabíjet, dokud nebyl úplně vybitý. No však zagooglujte, jak dříve vypadaly mobily, to se pobavíte :-) . A pro nás, všechny dříve narozené, hurá. Dnešní baterie již není třeba nijak formátovat. Úplně stačí je poprvé pořádně nabít a pak dobíjet kdykoliv dle potřeby. Paradoxně – úplné a hluboké vybití je může spíše poškodit.

 

Bluetooth handsfree je lepší dražší

Bluetooth handsfree musí sedět. Kdyby Vás tlačilo, byli byste na všechny do telefonu protivní :-) .Tedy, dívejte se nejdříve na kvalitní značku (tipy zde), na ovládání sluchátka a na to jak vám sluchátko sedí na uchu. I handsfree za 600Kč vám udělá skvělou službu. Dražší modely mívají odrušení šumu, delší výdrž baterie nebo možnost připojení více přístrojů současně. Ale to jsou funkce, které většina běžných uživatelů zřídka kdy využije.

 

Neoriginální baterie mohou explodovat

Bulvární média mají rády všechny ty fotky explozí a popálených kůží. Ono ale už to tak žhavé (a to doslova) není. Tento problém mívaly originální baterie Nokia BL-5C (takže pokud ji ještě máte, pozor ať neskončíte jako Jan Hus). Baterie moderních telefonů s explozemi (až na výjimky) problém nemají. U originálních baterií Samsung se stává, že se po vyčerpání své kapacity  nafouknou. Explodovaly opravdu zřídka (spíše za extrémních podmínek). My doporučujeme používat kvalitní neoriginální baterie osvědčených značek. Proč tomu tak je a které to jsou si můžete přečíst např. zde.

 
DOPRAVA ZDARMA
Od dvou kusů v objednávce
Vše skladem
Dnes objednejte, zítra rozbalujte
Rychle odesíláme
Odesíláme v den objednávky