Kontakt

ProMobily.cz

Naše zákaznická linka:

+420 777 666 323
Po - Pá  9 - 17 hod

Naše poslední recenze:
23.04.2024
Hodnocení: 5 / 5
23.04.2024
Hodnocení: 5 / 5
22.04.2024
Hodnocení: 5 / 5
Velmi rychlé doručení, dobrá komunikace.
22.04.2024
Hodnocení: 5 / 5
Vše v nejlepším pořádku, děkuji.
Ukázat všechny recenze

Jak správně nabíjet telefon ?

Novou baterii typi Li-Ion a Li-Pol (což je 90% baterií pro mobilní telefony) je třeba po zakoupení pořádně naplno nabít, až telefon ukážuje plně dobitou baterii a dál již nenabíjí.

Baterii NENECHÁVÁME vybít do prázdna - to se dělalo dříve při formátování NiMh baterií. Při úplném vybití Li-Ion nebo Li-Pol baterie, by mohlo dojít k nenávratné ztrátě kapacity.

Dále baterii nabíjíme nejlépe vždy, až telefon zahlásí slabou baterii. Tyto baterie nemají paměťový efekt, ale mají omezený počet nabíjecích cyklů. Což  znamená, že čím častěji baterii dobíjíme, tím dříve se baterie zničí a budeme potřebovat novou.

Bateriím typu Li-ion škodí vysoká teplota, takže je nenecháváme přehrát např. v autě za oknem, protože tím dochází ke ztrátě kapacity.

Baterie typu NiMh, což jsou baterie pro velmi staré typy telefonů, necháváme zpočátku třikrát vybít do prázdna a plně nabít (tzv. formátování), aby baterie získala maximální kapacitu.

 

Jak vybrat správnou nabíječku pro váš typ telefonu?

Jako první musíme zjistit, zda náš telefon podporuje rychlé nabíjení. (Zjistíme to dotazem ve vyhledávači na Google.cz nebo Seznam.cz)

- pokud podporuje, vybereme si rychlonabíječku

- pokud nepodporuje, vybereme si jakoukoliv nabíječku, o výstupním proudu alespoň 2A.

 

Jak poznám rychlonabíječku?

Rychlonabíječka podporuje nabíjení vyšším napětím než 5V - to najdete na konci popisu každé nabíječky u výstupních parametrů.

U nás na eshopu si můžete rychlonabíječky najít pomocí filtru - zaškrtnutím čtverečku filtru "Podporuje rychlonabíjení" a stisknete tlačítko HLEDAT.

 

Pokud si nebudete vědět rady nebo si nebudete jistí, která nabíječka podporuje rychlonabíjení vašeho telefonu, neváhejte nám napsat nebo zavolat. Rádi vám poradíme. 

DOPRAVA ZDARMA
Od dvou kusů v objednávce
Staráme se o Vás
Nejlepší zákaznická podpora
Rychle odesíláme
Odesíláme v den objednávky
Kontakt

ProMobily.cz

Naše zákaznická linka:

+420 777 666 323
Po - Pá  9 - 17 hod

Kamenná pobočka
Zobrazit PLNOU verziVše pro mobilní telefony Sunlight systems - tvorba eshopů