Příslušenství
Kontakt

ProMobily.cz

Telefonické objednávky
můžete zkusit na tomto čísle:

+420 777 666 323
Po-Pá 9 - 17hod

Naše poslední recenze:
16.08.2018
Hodnocení: 4.5 / 5
Zkušenost s obchodem výborná.
16.08.2018
Hodnocení: 5 / 5
Trochu mi vadí, že tvrzené sklo pro Huawei není přes celý display, ale na druhou stranu je silikonové pouzdro docela silné, tak snad to bude dobré.
16.08.2018
Hodnocení: 5 / 5
Rychle jednání a dodání, doporučuji
15.08.2018
Hodnocení: 5 / 5
dobre ceny, rychle dodani
Ukázat všechny recenze

Jak vybrat nabíječku na mobil

Jakou zvolit nabíječku?

Za posledních několik let smartphony zcela ovládly svět mobilních telefonů a většina lidí se bez toho svého již nedokáže obejít. Ve svém telefonu můžeme mít dnes prakticky vše, co potřebujeme pro nás běžný život: diář, email, jízdní řád, sociální sítě a další. Smartphony používáme při práci, nebo jen pro poslech hudby či hraní her pro odreagování. Nevýhodou těchto nezměrných možností je samozřejmě jejich rychlé vybíjení. Nabíječka je tedy rozhodně nejdůležitějším příslušenstvím mobilního telefonu a tomuto faktu se snaží čelit i dnešní trh, který nabízí všemožné varianty, jak smartphonu znovu dobít baterii. Pokud je Vaše nabíječka již nefunkčí, či jen potřebujete druhou do práce, je často nutné proklikat se obrovskou nabídkou eshopů, které nabízí ruzné druhy nabíječek od různých výrobcu. Pokud potřebujete vybrat tu správnou pro Vás, čtěte dále, nebo otevřete naši nabídku nabíječek přímo pro Váš telefon. U každého typu telefonu Vám nabízíme nabíječky do sítě a do auta, které jsme po pečlivém vybírání zvolili jako nejvhodnější právě pro Váš smartphone. Tedy např. pokud má Váš telefon nový typ konektoru (typ C), naleznete u něj pouze ty nabíječky, které jsou s Vaším smartphonem kompatibilní.

Z nabíječek doporučujeme vybrat značkovou originální nabíječku. Pokud Váš telefon podporuje rychlonabíjení, používejte vždy rychlonabíječku.

 

Rozdíl oproti neznačkovým nabíječkám je v kvalitě materiálů, elektronice, kabelu i v konektoru. S originální nabíječkou budete mít jistotu, že bude kompatibilní s Vaším telefonem a bude fungovat stejně, jako ta původní, kterou jste dostali v krabiččce při koupit telefonu.

Pokud vyberte nabíječku značek Samsung, Huawei, Nokia, LG, HTC a Sony, máte vždy záruku kvality bez ohledu na to, jakou máte značku telefonu.

Ke všem v současnosti prodávaným dotykovým telefonům doporučujeme nabíječky s výstupním proudem 1500mA - 2000mA (tzn. 1,5A - 2A).

 

Na našem eshopu můžete narazit na dva hlavní druhy nabíječek a na dva hlavní typy konektorů.

1. Klasická nabíječka - jednotlivé typy se liší nabíjecím proudem.

2. Rychlonabíječka - ta bývá označena jako Fast Adaptive Charging, Quick Charge nebo SuperCharge. Taková nabíječka nabíjí velice rychle telefony, které toto nabíjení podporují. A jak to funguje? Jednoduše. Rychlonabíječka pustí do vašeho telefonu mnohem vyšší napětí než klasická nabíječka, zato nabíjecí proud nijak nezvyšuje. Rychlonabíječka navíc dobíjí extrémně rychle první povinu baterie (zhruba do 60%). To se hodí, pokud máte vybitý telefon a máte čas ho nechat na nabíječce jen chvíli.

Stručný seznam telefonů, které podporují rychlonabíjení je ke stažení ZDE.

 

Micro USB konektor - tento konektor je u většiny dotykových telefonů.

USB-C konektor (USB typ C) - tento konektor vypadá na první pohled téměř stejně jako micro USB, ale jednoduše ho rozeznáte tak, že lze zasunout do telefonu oboustranně, tedy ikdyž jej otočíte. Těmito konektory jsou vybaveny některé modely telefonů vyrobené od konce roku 2016.

Dále si můžete koupit i bezdrátovou nabíječku, u které ale počítejte s delší dobou dobíjení. (I originální bezdrátová nabíječka Samsung Fast Charge dobíjí podstatně pomaleji než drátová rychlonabíječka.)

 

Z nabíječek microUSB do sítě jsou nejlepší:

Originální microUSB rychlonabíječka Samsung EP-TA20EWE + DG925UWE bílá 2A

Originální microUSB nabíječka Samsung ETA-U90EB černá 2A

Originální microUSB rychlonabíječka Huawei HW-050450E00 bílá 4.5A

 

Z nabíječek USB-C do sítě jsou nejlepší:

Originální USB-C rychlonabíječka Samsung EP-TA20EBE + DG950CBE černá 2A

Originální USB-C rychlonabíječka Samsung EP-TA20EWE + DN930CWE bílá 2A

Originální USB-C rychlonabíječka Huawei HW-059200EHQ bílá 2A

 

Z nabíječek do auta microUSB jsou nejlepší:

Originální rychlonabíječka do auta Samsung EP-LN920BB + ECB-DU5ABE černá 2A

Originální rychlonabíječka do auta Samsung EP-LN915U + ECB-DU5ABE černá 2A

 

Z nabíječek do auta USB-C jsou nejlepší:

Originální USB-C rychlonabíječka do auta Samsung EP-LN930CBE + EP-DG950CBE černá 2A

Originální USB-C rychlonabíječka do auta Samsung EP-LN920BB + EP-DG950CBE černá 2A

 

Zvláštní skupinu tvoří nabíječky a kabely pro iPhony.

U iPhonu je důležité vždy vybrat originální kabel a zásuvkový adaptér již můžete zvolit jiného kvalitního výrobce (např. Samsung, Huawei) o výstupním proudu 1-2A (doporučujeme 2A). Originální kabel je zde důležitý proto, že Apple velice rád v nových verzích iOS "odpojuje" neznačkové kabely. Tzn. že Vám po aktualizaci softu může přestat fungovat neznačkový kabel a mobil přestane nabíjet.

 

Nabíječka do síťě pro iPhone 4

Originální nabíječka do síťě pro iPhone 5 / SE / iPhone 6 včetně datového kabelu bílá (adaptér A1400)

Originální nabíječka do síťě pro iPhone 6 / iPhone 7 bílá (adaptér Samsung)

Originální nabíječka do síťě pro iPhone iPhone 7 bílá (adaptér MD836ZM/A)

 

Powerbanky

Hitem posledních let se staly tzv. powerbanky, které přirozeně vznikly za účelem řešení rychle se vybíjejících smartphonů. Jedná se o stylové rezervní nabíječky, kterými nabijete Váš telefon i v případě, že není nikde nablízku zásuvka (pro zpětné nabití powerbanky však již elektrická zásuvka potřebná je). Powerbanka nabije za pomoci káblíku často i několik zařízení zároveň. Jejich předností je velký výběr stylových vzorů a barev. Platí, že čím vyšší má powerbanka kapacitu (mAh), tím více nabíjení vydrží.

Powerbanky naleznete v naší nabídce zdePowerbanky

A pokud se chcete trochu pobavit a hlavně poučit, mrkněte na náš článek: 10 mýtů o mobilním příslušenství ZDE.

 

Doprava zdarma
Při objednávce nad 350 Kč
Vše skladem
Dnes objednejte, zítra rozbalujte
Rychle odesíláme
Odesíláme v den objednávky