Vše pro mobilní telefony
Kontakt

ProMobily.cz

Telefonické objednávky
můžete zkusit na tomto čísle:

+420 777 666 323
Po-Pá 9 - 17hod

Naše poslední recenze:
25.02.2021
Hodnocení: 5 / 5
25.02.2021
Hodnocení: 5 / 5
Jsem maximálně spokojená jak s komunikací obchodu tak s rychlým dodáním zboží.
25.02.2021
Hodnocení: 5 / 5
Zboží prislo rychle a s kvalitou jsem spokojena. Děkuji
24.02.2021
Hodnocení: 5 / 5
Ukázat všechny recenze

Jak vybrat nabíječku na mobil

Dobrá rada na úvod: pokud se vám nechce číst celý článek a chcete rychlou, spolehlivou radu, stačí se při výběru nabíječky řídit dvěmi pravidly:

1.) vyberte si značkovou orginální nabíječku (máme s nimi nejlepší zkušenosti)

2.) pokud váš telefon podporuje rychlonabíjení, zvolte rychlonabíječku

 

Jak vybrat nabíječku? Odpovědi na nejčastější otázky našich zákazníků.

Jak poznám, že můj mobil podporuje rychlonabíjení?

Jak se liší originální nabíječka od neznačkové nabíječky? 

Jaké jsou nejčastější typy konektorů nabíječek na telefon? 

Jaká nabíječka je nejlepší? Doporučíte mi? 

Hledám spolehlivou nabíječku za co nejnižší cenu, jakou vybrat? 

Co je to "bezdrátová" nabíječka a bude fungovat na můj mobil? 

Hledám nabíječku do auta, jakou vybrat a jak se liší? 

Mám iPhone, jakou mám vybrat nabíječku? 

Jak mám nabít telefon, když jsem v přírodě nebo na cestách, bez přístupu k elektrické zásuvce? 

 

 

Jak poznám, že můj mobil podporuje rychlonabíjení?nabijecky_na_telefon

Abychom to zjednodušili. Pokud je váš telefon vyroben zhruba od roku 2017 dál, tak je velká šance, že váš mobilní telefon rychlonabíjení podporuje. Pokud si chcete být naprosto jistí, doporučujeme do vyhledavače (google, seznam) zadat přesný typ vašeho telefonu, spolu s dotazem o rychlonabíjení (např. "xiaomi redmi note 7 rychlonabíjení"), z výsledků vyhledávání se dozvíte odpověď. 

Aby byl váš telefon dobit skutečně rekordní rychlostí, je třeba aby proces rychlonabíjení podporoval jak mobilní telefon tak nabíječka. A protože nabíječek není nikdy dost a ze záhadných důvodů se stále ztrácí, určitě doporučujeme pořídit si více nabíječek do zásoby. Byla by velká škoda nabíjet "rychlonabíjecí" telefon "obyčejnou" nabíječkou. Telefon by se sice dobil, ale "postaru" a za dlouho. V naší nabídce najdete velký výběr rychlonabíječek. Stačí v menu výše zvolit typ konektoru a poté v kategori zatrhnout filtr "podporuje rychlonabíjení". 

 
Klasická nabíječka Huawei

1. Klasická nabíječka - jednotlivé typy se liší nabíjecím proudem.

Rychlonabíječka na mobil
 

2. Rychlonabíječka - ta bývá označena jako Fast Adaptive ChargingQuick Charge nebo SuperCharge. Taková nabíječka nabíjí velice rychle telefony, které toto nabíjení podporují. A jak to funguje? Jednoduše. Rychlonabíječka pustí do vašeho telefonu mnohem vyšší napětí než klasická nabíječka, zato nabíjecí proud nijak nezvyšuje. Rychlonabíječka navíc dobíjí extrémně rychle první polovinu baterie (zhruba do 60%). To se hodí, pokud máte vybitý telefon a máte čas ho nechat na nabíječce jen chvíli.

 

Jak se liší originální nabíječka od neznačkové nabíječky? 

Rozdíl mezi značkovou a neznačkovou nabíječkou je v kvalitě použitých materiálů, elektronice, kabelu i konektoru. S originální nabíječkou budete mít jistotu, že bude plně kompatibilní s vaším mobilním telefonem a bude fungovat úplně stejně, jako ta původní, kterou jste dostali v krabičce při koupi telefonu. 

Zákazníci často neví, že mohou používat nabíječku a telefon rozdílných značek. Důležité je, aby byl stejný konektor (nejčasteji Micro USB nebo Micro USB-C viz dále v článku), ale značka nabíječky a mobilního telefonu se shodovat nemusí. Tedy klidně můžete nabíjet telefon Samsung nabíječkou Huawei (pokud mají shodný konektor). Na co ale pozor, pokud jste majiteli telefonu, který podporuje rychlé nabíjení, tak s nabíječkou jiné značky rychlonabíjení fungovat nemusí (a obvykle opravdu nefunguje). 

Doporučujeme vybírat z nabíječek originálních a ověřených výrobců. Skvělé zkušenosti máme s nabíječkami značky Samsung, Huawei, Xiaomi a Nokia

A pokud hledáte levnější variantu (nechce se vám investovat do originální nabíječky), máme pro vás širokou nabídku i neoriginálních nabíječek (obvykle značky Swissten nebo Blue Star). Tyto nabíječky jsme do nabídky zařadili pro skvělý poměr výkon / cena. Kromě e-shopu máme už 14 roků i kamennou prodejnu a právě tyto nabíječky se nám v kategorii neoriginálních nabíječek osvědčili nejvíce. 

 

Jaké jsou nejčastější typy konektorů nabíječek na telefon?  

Konektor je v podstatě spojující součástka. Díky ní můžete spojit mobilní telefon a (například) nabíječku. Toto spojení je dostatečně pevné, ale současně je možné toto spojení opakovaně rozpojovat a spojovat.  Ve světě mobilních telefonů jsou nejběžnější tři typy konektorů. Jsou to MICRO USB, USB-C a Lightning konektory. Konektory Lightning se týkají pouze telefonů iPhone a těm jsme věnovali část níže. Jak vypadají konektory MICRO USB a USB-C a jak je na první pohled od sebe rozeznáte vidíte na obrázku dole. 

Dva hlavní typy konektorů:

 
Micro USB konektor

Micro USB konektor - tento konektor je u většiny starších dotykových telefonů. Jeho tvar není přesný ovál, ale je na jedné straně zkosený.

   

Konektor USB-C neboli USB typu C

USB-C konektor (USB typ C) - tento konektor vypadá na první pohled téměř stejně jako micro USB, ale jednoduše ho rozeznáte tak, že lze zasunout do telefonu oboustranně, tedy ikdyž jej otočíte. Těmito konektory jsou vybaveny některé modely telefonů vyrobené od roku 2017.

 

Tip: během naší praxe s mobilními telefony jsme si všimli, že ač to vypadá, že je možné do konektoru USB-C zasunout rychlonabíječku jakkoliv, někdy nastane situace, že rychlé nabíjení je podporováno pouze při konkrétní poloze rychlonabíječky (například jednou stranou nahoru podporuje rychlonabíjení a druhou nikoliv). Ale je to situace spíše vyjímečná :-) 

 

Jaká nabíječka je nejlepší? Doporučíte mi? 

V naší kamenné prodejně prodáváme příslušenství k mobilním telefonům už více než 14 let. Za tu dobu nám rukama prošly tisíce nabíječek. Jako nejlepší volbu bychom vám doporučili originální nabíječky, které jsou zárukou kvalitního zpracování. Výběr těch nejlepších (dle našeho názoru a zkušeností) si můžete prohlédnout v tabulce níže. 

Z nabíječek microUSB do sítě jsou nejlepší:


 

Originální microUSB rychlonabíječka Samsung EP-TA20EWE + DG925UWE bílá 2A


 

Originální microUSB nabíječka Samsung ETA-U90EB černá 2A


 

Originální microUSB rychlonabíječka Huawei HW-050450E00 bílá 4.5A

 

Z nabíječek USB-C do sítě jsou nejlepší:

Originální USB-C rychlonabíječka Samsung EP-TA20EBE + DG950CBE černá 2A

Originální USB-C rychlonabíječka Samsung EP-TA20EWE + DN930CWE bílá 2A

Originální USB-C rychlonabíječka Huawei HW-059200EHQ bílá 2A

 

Z nabíječek do auta micro USB jsou nejlepší:

Originální rychlonabíječka do auta Samsung EP-LN920BB + ECB-DU5ABE černá 2A
   
Originální rychlonabíječka do auta Samsung EP-LN915U + ECB-DU5ABE černá 2A

 

Z nabíječek do auta USB-C jsou nejlepší:

Originální USB-C rychlonabíječka do auta Samsung EP-LN930CBE + EP-DG950CBE černá 2A
   
Originální USB-C rychlonabíječka do auta Samsung EP-LN920BB + EP-DG950CBE černá 2A

 

 

Hledám spolehlivou nabíječku za co nejnižší cenu, jakou vybrat?

Pokud hledáte levnější variantu (nechce se vám investovat do originální nabíječky), máme pro vás širokou nabídku i neoriginálních nabíječek (obvykle značky Swissten nebo Blue Star). Tyto nabíječky jsme do nabídky zařadili pro skvělý poměr výkon / cena. Kromě e-shopu máme už 14 roků i kamennou prodejnu a právě tyto nabíječky se nám v kategorii neoriginálních nabíječek osvědčili nejvíce.

Z levných nabíječek micro USB doporučujeme:

 

Nabíječka do sítě Blue Star microUSB 2A černá
   
Nabíječka do auta Swissten microUSB 2,4A černá
 

 

Z levných nabíječek USB-C doporučujeme:

Nabíječka do sítě Swissten USB-C Dual Smart IC 2.1A černá
   
Nabíječka do auta Swissten USB-C 2,4A černá
 

 

 

Co je to "bezdrátová" nabíječka a bude fungovat na můj mobil? 

Bezdrátové nabíječky si získaly obrovskou oblibu zákazníků a stávají se jedním z nejoblíbenějších způsobů nabíjení. Fungují na principu elektromagnetické indukce mezi dvěma cívkami. V praxi to znamená, že abyste váš mobilní telefon nabili, nemusíte telefon připojovat na žádný konektor. Stačí telefon položit na "kouzelnou" podložku, kde se sám a automaticky začne nabíjet. Tuto bezdrátovou nabíječku můžete mít v síti zapojenou stále. Nabíječka tedy může sloužit jako "stojánek" na stole, pričemž kdykokliv mobil do stojánku dáte, okamžitě se nabíjí. Dokonalé, no ne? 

Abyste tuto technologii využili, musí váš mobilní telefon funkci bezdrátového nabíjení podporovat. Zjistit, jestli váš mobilní telefon funkci bezdrátového nabíjení podporuje nebo ne, nebude tak složité (opět doporučujeme starého známého stýčka Google), nebo nám prostě zavolejte a my vám rádi poradíme. 

Další skvělá věc, kterou zákazníci ještě tolik neznají a která je také samozřejmou součástí naší nabídky jsou bezdrátové nabíječky do auta. Tyto nabíječky slouží současně jako držák na telefon do auta a současně nabíjí. Jednoduché a geniální. 

Podívejte se na naši nabídku BEZDRÁTOVÝCH NABÍJEČEK

bezdratova_nabijecka_na_mobil

 

Hledám nabíječku do auta, jakou vybrat a jak se liší? 

Dříve bylo zvykem autonabíječky nazývat CL adaptéry nebo CL nabíječky. Tento svůj název získaly podle zkratky CL, která označují spojení slov "Cigarette Lighter", neboli cigaretový zapalovač. Tím je myšlena zásuvka ve voze, do které se tyto nabíječky zastrkují. Nabíječky do auta se opět liší podle tvaru konektoru (tedy nejčastěji USB a USB-C). 

Prohlédněte si nabídku NABÍJEČEK DO AUTA

Pokud váš telefon podporuje bezdrátové nabíjení můžete také volit z držáku na mobil do auta S PODPOROU RYCHLONABÍJENÍ

 

Mám iPhone, jakou mám vybrat nabíječku? 

Nabíječky a kabely pro iPhone tvoří zvláštní skupinu. U iPhonu je důležité vždy vybrat originální kabel. Zásuvkový adaptér již můžete zvolit jiného kvalitního výrobce (např. Samsung, Huawei) o výstupním proudu 1-2A (doporučujeme 2A). Originální kabel je zde důležitý proto, že Apple velice rád v nových verzích iOS "odpojuje" neznačkové kabely. Tzn. že Vám po aktualizaci software může přestat fungovat neznačkový kabel a mobil přestane nabíjet.

 

Originální nabíječka do síťě pro iPhone 5 / SE / iPhone 6 včetně datového kabelu bílá (adaptér A1400)
Originální nabíječka do síťě pro iPhone 6 / iPhone 7 bílá (adaptér Samsung)
Originální nabíječka do síťě pro iPhone iPhone 7 bílá (adaptér MD836ZM/A)

 

 

Jak mám nabít telefon, když jsem v přírodě nebo na cestách, bez přístupu k elektrické zásuvce? 

Hitem posledních let se staly tzv. powerbanky, které přirozeně vznikly za účelem řešení rychle se vybíjejících smartphonů. Jedná se o stylové rezervní nabíječky, kterými nabijete Váš telefon i v případě, že není nikde nablízku zásuvka (pro zpětné nabití powerbanky však již elektrická zásuvka potřebná je). Powerbanka nabije za pomoci káblíku často i několik zařízení zároveň. Jejich předností je velký výběr stylových vzorů a barev. Platí, že čím vyšší má powerbanka kapacitu (mAh), tím více nabíjení vydrží.

Koukněte na naši skvělou nabídku: 

Powerbanky

 

 

 

 

 

 

DOPRAVA ZDARMA
Od dvou kusů v objednávce
Vše skladem
Dnes objednejte, zítra rozbalujte
Rychle odesíláme
Odesíláme v den objednávky