Vše pro mobilní telefony
Kontakt

ProMobily.cz

Telefonické objednávky
můžete zkusit na tomto čísle:

+420 777 666 323
Po-Pá 9 - 17hod

Naše poslední recenze:
10.07.2020
Hodnocení: 5 / 5
Zatím úplná spokojenost
10.07.2020
Hodnocení: 5 / 5
10.07.2020
Hodnocení: 5 / 5
vše v pořádku
09.07.2020
Hodnocení: 5 / 5
Ukázat všechny recenze

Jak vybrat datový kabel?

Rozkousal vám pejsek nebo papoušek kabel od nabíječky?

Chcete svůj mobil připojit k počítači a nevíte, jaký kabel vybrat?

Tady je několik rad, kterými se můžete řídit :

 

První co musíte zjistit je, jaký typ konektoru má kabel, který potřebujete.

1. Buď má konektor micro USB 

   Micro USB konektor poznáte podle toho, že je z jedné strany plochý a nejde do mobilu strčit "vzhůru nohama".

 

2. Nebo konektor USB-C (USB typ C)

    Konektor USB-C je pravidelný ovál a jde do mobilu strčit z obou stran (i otočený "vzhůru nohama").

 

Dále si musíte vybrat, zda hledáte kabel, který podporuje rychlé dobíjení.

Abyste mohli využívat skvělé výhody rychlého nabíjení, musíte k tomu mít tři věci: mobil podporující rychlonabíjení, adaptér (vidlička) do zásuvky podporující rychlonabíjení a také kabel, který rychlé nabíjení podporuje.

Protože situace na trhu kabelů je v poslední době velmi nepřehledná a výrobci chrlí na trh každý půlrok nové typy kabelů, otestovali jsme pro vás většinu kvalitních značkových kabelů, které jsou právě na trhu.

Odkaz na všechny datové kabely je zde.

Pokud  budete hledat kabel, který podporuje rychlé dobíjení, zatrhněte si tuto možnost nahoře nad seznamem kabelů a stiskněte Hledat. 

 

 

Abychom vás nemátli zbytečnými fakty a poradili vám, jaký kabel koupit, můžete se řídit následujícím:

- pokud máte mobil s klasickým micro USB konektorem - pořiďte si kabel Samsung EP-DG925UWE bez ohledu na značku vašeho zařízení. Kabel bude bez problémů fungovat s mobily Samsung, Huawei, Lenovo, Xiaomi, Asus, LG i SONY.

- pokud máte mobil s konektorem USB-C (USB type C neboli USB typ-C) - můžete bez obav zvolit např. kabel : Originální datový kabel Samsung EP-DG950CBE USB-C (type-C) černý

 

Kabely pro iPhony

Zvláštní skupinu kabelů tvoří kabely pro mobily Apple iPhone. Zabývat se budeme tak zvanými lightning kabely, tedy kabely pro model iPhone 5 a všechny novější. Tyto kabely se VELMI ČASTO kazí. Velmi často se mechanicky přerušují a přestávají fungovat. Bez ohledu na to, zda je daný kabel z původního balení telefonu, originální nový kabel nebo neoriginální. Kazí se prostě všechny. Proto jsou to také naše nejprodávanější kabely ze všech :-) 

U kabelů pro iPhony doporučujeme koupit originální kabel v bulk balení (v sáčku). Je nejkvalitnější, protože je to originál a je za rozumnou cenu, protože není balený v blistru. Pokud rádi vyhazujete penízky, můžete si koupit stejný kabel v krabičce přímo v prodejně Apple :-))

Originální iPhone kabel v bulk balení naleznete ZDE.

Nedoporučujeme kupovat obyčejné neoriginální lightning kabely. Ne proto, že by se více kazily, ale především proto, že tyto kabely mohou po upgradu iOS na novější přestat fungovat.

 

Nabízíme otestované nejnovější verze originálních datových kabelů, které vám budou fungovat.

Co je důležité při výběru kabelu: Doporučujeme kupovat vždy originální datové kabely. Kvalita provedení, kvalita materiálů i konektoru je nesrovnatelná.

Nezapomeňte prosím, že telefon se vám k počítači připojí až po tom, co do počítače nainstalujete příslušný software (stažený ze stránek výrobce telefonu) a po načtení příslušných driverů. Bez instalace softwaru se vám většina telefonů přihlásí jako externí paměťové zařízení, dostanete se tedy na paměťovou kartu a vnitřní paměť telefonu.

 

DOPRAVA ZDARMA
Od dvou kusů v objednávce
Vše skladem
Dnes objednejte, zítra rozbalujte
Rychle odesíláme
Odesíláme v den objednávky